Guo Ping, predsednik kompanije Huawei
Neto profit kompanije Huawei u 2021. porastao je za 75,9 odsto u odnosu na godinu pre i iznosi 16,46 milijardi evra. Kineski tehnološki gigant izuzetne rezultate ostvario je uprkos sankcijama USA.
Dostigli su ukupan prihod od 90,96 milijardi evra, objavljeno je u godišnjem izveštaju za 2021. godinu. Povećanju profitabilnosti doprineli su, između ostalog, poboljšana paleta proizvoda i efikasnije interne operacije.
Vodeća kompanija za pametne satove i narukvice
U trećem kvartalu 2021. Huawei je bila vodeća kompanija u isporuci pametnih satova i narukvica. Huawei proizvode za zdravlje i fitnes koristilo je više od 320 miliona korisnika širom sveta.
Aplikacija HUAWEI Health daje korisnicima sveobuhvatne podatke, naučno zasnovane savete za vežbanje i zdrave navike i privukla je 83 miliona aktivnih korisnika mesečno, širom sveta.
Lider telekomunikacione opreme
Huawei i dalje vodi na tržištu telekomunikacione opreme uprkos sankcijama USA, pokazao je i izveštaj kompanije za istraživanje tržišta za telekomunikacionu industriju Dell’Oro Group o analizi tržišta u četvrtom kvartalu 2021.
Prema ovom izveštaju, kineski tehnološki gigant predstavlja 28,7 odsto udela u globalnom prihodu.
Rast profita iz glavne delatnosti učinio je kompaniju produktivnijom i otpornijom na rizik. Ukupna aktiva je nastavila da raste, a koeficijent obaveza je opao na manje od 57,8 odsto, što je dovoljno da nastavi da podržava dugoročni razvoj.
Skoro četvrtina prihoda investicija u razvoj
U 2021. godini, ukupne investicije u istraživanje i razvoj iznosile su 20,39 milijardi evra, što je 22,4 odsto ukupnog prihoda.
Zahvaljujući povećanju profitabilnosti glavnih poslova, novčani tok kompanije iz operativnih aktivnosti drastično se povećao u 2021. godini i iznosio je 8,5 milijardi evra.
Guo Ping, predsednik kompanije Huawei, istakao je da je ukupan finansijski rezultat u skladu sa prognozama.
„Naše poslovanje sa operaterima je ostalo stabilno, sa preduzećima je poraslo, dok se poslovanje sa klijentima proširilo na nove domene. Pored toga, usmerili smo se i na razvoj ekosistema. U planu nam je da unapredimo naš put digitalizacije, inteligentne transformacije i niske emisije ugljenika. Oslanjajući se na talenat, naučna istraživanja i inovativni duh, nastavićemo i dalje sa konstantnim ulaganjima“, istakao je Ping.
Novi proizvodi
Ričard Ju, izvršni direktor Huawei Consumer grupe, istakao je da Huawei nikada nije prestao sa inovacijama, čak i u situaciji kada je suočen sa naizgled beskrajnim ograničenjima u snabdevanju.
„Duboko cenimo podršku potrošača i partnera koji su bili uz nas na svakom koraku. Nastavićemo da stvaramo još izvanrednih proizvoda i iskustava koja ispunjavaju vaša očekivanja“, poručio je Ju.
I u budućnosti biće usmerei na pružanje korisnički orijentisanog i inteligentnog iskustva u svim scenarijima Izuzetno su im važne i inovacije u cilju smanjenja potrošnje energije za svet sa nultom emisijom ugljenika i rešavanje izazova kontinuiranog snabdevanja.
Kina predvodi 6G trku
Predvodnik su globalnog takmičenje u 6G patentima, zahvaljujući čemu je Kina izbila na prvo mesto u toj trci. Iz kompanije poručuju da ne smeju da čekaju da 6G postane održiv, jer bi odlaganje dovelo do ograničenja zbog nedostatka patenata.
Kompanija Huawei ima i jedan od najvećih portfolija na svetu sa više od 110.000 aktivnih patenata.
Huawei se, prema Forbsu, nalazi na osmoj poziciji globalne liste Najboljih poslodavaca. Takođe, u 2021. godini kompanija je sa 49, došla na 44. mesto na Fortune Global 500 listi.
Foto Arhiva Huawei
0 komentara