Ambasadorka Srbije u Pekingu Maja Stefanović i ministarka unutrašnje i spoljne trgovine Jagoda Lazarević posetile su nacionalni paviljon Srbije na Međunarodnom sajmu lanaca snabdevanja (CISCE) u Pekingu. One su sa srpskim kompanijama razgovarale o jačanju saradnje sa Kinom i uključivanju Srbije u globalne lance snabdevanja.
Na paviljonu svoje kapacitete promovišu kompanije JUSDA SEE, Beohemija i KAUMY CEE. Delegaciju su dočekali predstavnici ovih kompanija Tony Lu, Jovana Milovanović i Roman Kratochvíl.
CISCE se održava od 22. do 26.06. 2026. godine u organizaciji Kineskog saveta za promociju međunarodne trgovine (CCPIT). Ova manifestacija profilisanа je kao jedna od najvažnijih globalnih platformi za povezivanje proizvođača, investitora i logističkih kompanija iz celog sveta. Poseta zvaničnica potvrđuje strateški značaj koji Srbija pridaje razvoju ekonomskih odnosa sa Kinom.
Nastup domaćih preduzeća na sajmu CISCE 2026 organizovan je u okviru Nacionalnog paviljona uz podršku Privredne komore Srbije, sa ciljem privlačenja investicija i sklapanja dugoročnih partnerstava. Za razliku od tradicionalnih manifestacija, ovaj sajam jedinstven je jer okuplja učesnike duž celog lanca vrednosti — od sirovina i proizvodnje do logistike i finansija. Zahvaljujući geografskom položaju i razvijenoj infrastrukturi, Srbija se na ovom skupu pozicionira kao ključna tačka povezivanja evropskog i azijskog tržišta.















0 komentara