Nova era biometrijskih plaćanja koja poboljšava iskustvo kupovine je počela
Nema više frke oko traženja telefona, novčanika dok su ruke zauzete držanjem punih kesa. Za sledeću generaciju plaćanja dovoljno je samo osmeh ili mahanje rukom.
Pouzdana tehnologija koja koristi skeniranje lica ili otiska prsta za otključavanje telefona sada se koristiti da pomogne potrošačima da ubrzaju plaćanje. S novim biometrijskim programom za plaćanje kompanije Mastercard, sve što vam treba da obavite plaćenje ste – vi.
Način plaćanja u skladu s načinom života
-Način na koji plaćamo treba da bude u skladu sa načinom na koji živimo, radimo i poslujemo. Da pruža potrošačima mogućnost izbora uz najviše nivoe bezbednosti, kaže Adžej Bala, predsednik Cyber & Intelligence sektora kompanije Mastercard. -Naš cilj u okviru novog programa jeste da kupovinu učinimo odličnim iskustvom kako za potrošače, tako i za trgovce, pružajući im što bolju bezbednost i praktičnost.
Pilot projekat u Brazilu
Pilot projekat je pokrenut ove sedmice u Brazilu, sa Payface programom i lancem trgovina St Marche.
Payface tehnologija je implementirana u pet St. Marche supermarketa u Sao Paulu. Potrošači mogu da registruju svoje lice i podatke o plaćanju putem aplikacije Payface, a kada se registruju, ostaje samo da se nasmeju i plate na blagajni bez kartice ili mobilnog uređaja. Budući pilot projekti planiraju se za Bliski Istok i u Aziju.
Na globalnom nivou, 74 procenata potrošača ima pozitivan stav prema biometrijskoj tehnologiji, a predviđa se da će tržište beskontaktne biometrijske tehnologije dostići vrednost od 18,6 milijardi dolara do 2026. godine.
Mastercard saradnja sa partnerima
Mastercard sarađuje sa partnerima: NEC, Payface, Aurus, PaybyFace, PopID i Fujitsu Limited kako bi se osiguralo pokretanje i proširio doseg novih mogućnosti plaćanja širom sveta, pridržavajući se sveobuhvatnog okvira minimalnih standarda, specifikacija i smernica koje se odnose na bezbednost, nivo biometrijskih performansi i zaštitu podataka u kontekstu biometrijskih plaćanja u radnji.
Razvoj Payface od 2018. godine
-Payface razvijamo od 2018. godine, sa misijom da pomognemo da se transformiše način na koji ljudi plaćaju – da se unapredi iskustvo, a bez ugrožavanja bezbednosti, objašnjava Eladio Izopo, izvršni direktor Payface-a. Partnerstvo sa kompanijom Mastercard je korak napred i omogućiće da našu tehnologiju koristi više trgovaca i potrošača, olakšavajući kupovinu i unoseći radost osmeha u plaćanja.“
Učesnici Mastercard biometrijskog programa mogu da se prijave za servise biometrijskog plaćanja, putem aplikacije trgovca ili provajdera identiteta. Kada se jednom prijavite,neće više biti usporavanja prilikom plaćanja dok tražite novčanik. Potrošači jednostavno mogu da provere račun,nasmeju se u kameru ili da mahnu rukom nad čitačem da bi platili.
Prednost će imati i trgovci. Od kraćeg vremena za obavljanje transakcije i kraćih redova do veće higijene i povećane bezbednosti. Sistem plaćanja može biti integrisan sa programima lojalnosti i personalizovanim preporukama kako bi se pomoglo potrošačima da pronađu određeni proizvod na osnovu prethodnih kupovina.
Pioniri u razvoju biometrije
Biometrijsko plaćanje je sledeći korak kompanije Mastercard u razvoju plaćanja, zajedno sa nizom inovacija, kao što su Shop Anywhere, Enhanced Contactless (ECOS) i Cloud Point of Sale, koje su uvedene kako bi se potrošačima i trgovcima pružila beskontaktna, fleksibilna i bezbedna iskustva kupovine.
Mastercard je pionir u korišćenju biometrije – u prodavnici i onlajn – kao bezbednog načina za proveru identiteta, zamenjujući lozinku osobom. Ovaj napredak, koji se nadovezuje na EMV 3-D Secure standard, omogućava ljudima da kupuju i plaćaju putem biometrijskih platnih kartica, uređaja i nosivih uređaja. Biometrija je takođe prisutna u potvrđivanju identiteta onlajn kupaca putem „plaćanja selfijem“ i onlajn, kroz korišćenje ključnih standarda kao što je FIDO (Fast Identity Online).
Foto www.mastercard.com
0 komentara